Summer Prim®

Acıdere Organize Sanayi Bölgesi 13. Cad. Cumhuriyet Blv. No:4 Sarıçam / ADANA / TÜRKİYE

İspanya’nın ana limon çeşidi olan Primafiori’nin(Fino) doğal mutasyonu sonucu oluşan Summer Prim, şu anda Türkiye’nin en geç hasat edilen limonudur. Genlerini aldığı Primafiori cinsi limonun kalitesi tartışılmaz olup, dünyanın her yerine sevk edilmektedir.

Verimliliği oldukça yüksek olan Summer Prim’in meyve tutumu her sene aynıdır. Homojen meyve boyları sayesinde istendiği zaman tek makas olarak kesilebilmektedir ve geç sezona kadar bekletilebilmektedir.

Mayıs ayında %50’yi geçen su oranı ile hem diğer limon cinslerine göre daha sulu, hem de üreticiler için daha fazla tonaj demektir.

Sarartma ile erken hasat edilebilir ve tam rengini alması Mayıs ayını bulmaktadır. Temmuz ayına kadar hasat edilebilmektedir. Zamanında kesildiği takdirde depolanmaya çok müsaittir.

Geç hasata müsait yapısı ile, Türkiye’de dalında taze limon olmayan bir pazar boşluğunu yakalayabilmekte, yurt dışında ise çok daha uzun yollardan gelen Güney Yarımküre limonları ile rahatça rekabet edebilmektedir.

Lisansının verdiği koruma ve sınırlı miktardaki üretim alanı ile hiçbir zaman aşırı üretimi olmayıp, değerini koruyacaktır.

Türkiye üretim ve lisans hakları dadır.